MDclinic
Domov / Kurzy prvej pomoci / Automatický externý defibrilátor

Automatický externý defibrilátor

Automatický externý defibrilátor (AED) je zariadenie, ktoré pomáha pri poskytovaní prvej pomoci tým, že pomocou elektrického výboja je schopný obnoviť správny srdcový rytmus.

Prístroj má jednoduché používanie. Všetko je riadené povelmi, ktoré treba nasledovať. Stačí ak pacientovi priložíte na hrudník defibrilačné elektródy. Sám analyzuje pacientov stav a v prípade potreby použije elektrický výboj. Zrozumiteľné a jednoduché pokyny vydávané prístrojom Vám umožnia použiť ho rýchlo, a účinne.

Zvýšte bezpečnosť vašich zamestnancov, zákazníkov a návštevníkov.

Vďaka umiestneniu AED vo vašich priestoroch môžete v prípade náhleho zlyhania srdca výrazne zvýšiť šancu postihnutého na prežitie.V súčasnosti je AED nenahraditeľným pomocníkom na letiskách, školách, hoteloch, nákupných centrách, ale aj v športových halách. Čoraz väčší záujem oň prejavujú samosprávy. 

Ako funguje?

Predstavte si, že Váš blízky, alebo náhod­ný okoloidúci je v bezvedomí, nedýcha a nemá pulz. Čo v tej chvíli urobíte? Voláte zá­chranku. Ibaže, s každou nadchádzajúcou mi­nútou bez pomoci sa šance na prežitie znižujú.

Bez prísunu kyslíka nenávratne odumierajú mozgové bunky už po štyroch minútach, a po desiatich minútach hrozí smrť. Pri záchrane človeka, ktorého postihlo zlyhanie srdca, hrá preto najväčšiu úlo­hu čas a za najúčinnejšiu záchrannú terapiu sa považuje včasná defibrilácia. V takejto situácii môže pomôcť automatický externý defibrilátor (AED), ktorý zabezpečí defibriláciu. Svojím jednoduchým princípom umožňujú okamžité poskytnu­tie pomoci ešte pred príchodom záchranky. Nemusíte sa báť, že niečo pokazíte. Do príchodu lekárskej pomoci sa tak môžete sami pokúsiť zachrániť ľudský život.

AED Lifepack CR Plus

 

Pôvodná cena AED Lifepack CR Plus: 1 680,00 € bez DPH (2 016,00 € s DHP)

Špeciálna ponuka: 1 399,00 € bez DPH (1 678,80 s DHP) *

 

* do vypredania zásob

 

Všetky informácie o ponúkaných prístrojoch AED a príslušenstve získate po zaslaní nezáväznej požiadavky na nižšie uvedený kontaktný formulár, prípadne telefonicky.