MDclinic
Domov / Ponuka služieb / Fyziatria a rehabilitácie / Terapia laserom (5 PROCEDÚR)

Terapia laserom (5 PROCEDÚR)

Rehabilitačné centrum Bratislava

Fyzikálna terapia
Laserová terapia vás dokáže zbaviť bolesti chrbtice, kĺbov či zapálených šliach, vynikajúco pôsobí proti opuchom, zápalom a napomáha k rýchlejšiemu hojeniu jaziev.

Kúpiť od 65 €
 

Laserová terapia je jedným z druhov fototerapie. V rehabilitácii patrí liečba laserom medzi základné úkony fyzikálnej terapie. Používa sa na zmiernenie zápalových procesov, či chronických ochorení spôsobujúcich bolesti pohybového aparátu. Využíva impulzy monochromatického svetla a súvislé elektromagnetické vlnenie, ktoré preniká do vrstiev tkanív (lúč je schopný preniknúť do hĺbky až 10 cm). Biostimulačný efekt lúča pôsobí ako spúšťací mechanizmus na urýchlenie regenerácie tkanív a aktiváciu činnosti buniek.

Liečba laserom podporuje rýchlu rehabilitáciu a progresívne odstraňuje bolesť z postihnutého miesta. Nevyžaduje si žiadnu špeciálnu prípravu. Je bezbolestná a jednoduchá na aplikáciu. Liečebná procedúra trvá niekoľko minút a je potrebné ju opakovať v pravidelných intervaloch.

Čo lieči terapia laserom?

Výhody terapie: je jednoducho aplikovateľná a neinvazívna,  znižuje potrebu medikamentóznej terapie, nemá známe nežiadúce účinky, môže sa použiť súčasne s farmakologickou liečbou.

Kontraindikácie laserovej terapie:

Uvedená cena je za 5 aplikácií v trvaní do 15 minút.