MDclinic
Domov / Ponuka služieb / / DOPPLEROGRAFIA karotíd

DOPPLEROGRAFIA karotíd

Poliklinika Radlinského

29 €
Dopplerovské vyšetrenie karotíd (ciev hlavy a krku).

Objednať sa

Dopplerografia alebo tzv. duplexné vyšetrenie ciev je ultrazvuková metóda, ktorá umožňuje v reálnom čase posúdiť stav žíl a tepien, ako aj kvalitu a prietoku krvi v cievach. Vykonáva sa v prípadoch podozrenia na poruchy krvného obehu. Na preventívne účely sa odporúča každoročné pacientom so zvýšeným rizikom vzniku kardiovaskulárnych ochorení.

USG prívodných mozgových tepien (karotíd) - ide o vyšetrenie krčných artérií alebo extrakraniálnych tepien, ktoré zabezpečujú prívod krvi do mozgu. Vyšetrenie umožňuje posúdiť zúženie, prípadne uzáver týchto ciev a stanoví rýchlosť prietoku krvi. Umožňuje posúdiť stav aterosklerózy (kôrnatenie tepien). Zisťovanie smeru toku, rýchlosti toku pomáha zistiť lekárovi, aký je stav zásobenia mozgu kyslíkom a živinami.

Vyšetrenie je vhodné najmä pri týchto stavoch:


Rezerváciu termínu vyšetrenia v sonografickej ambulancii Polikliniky MDclinic Radlinského zabezpečuje Patient Management Services s.r.o., ktorá poskytuje služby komplexného manažmentu klienta za úhradu vo výške 29 EUR (PROGRAM BASIC). Na vyšetrenie je potrebné priniesť VÝMENNÝ LÍSTOK od obvodného lekára alebo iného špecialistu.

Cena vyšetrenia pre samoplatcov a bez výmenného lístka: 49 EUR.


PRÍPRAVA NA VYŠETRENIE:

Špeciálna príprava nie je potrebná.


KDE NÁS NÁJDETE?

VSTUP DO POLIKLINIKY nájdete vo vnútornej časti areálu hotela Saffron, priamo oproti vchodu do hotela na 2. poschodí (bezbariérový vstup, výťah). Priamy prístup je aj z podzemnej garáže.

BEZPLATNÉ PARKOVANIE vo vnútornej časti areálu hotela Saffron a jeho podzemnej garáži (vstup cez rampu zo Školskej ulice). Parkovací lístok si zoberte so sebou. Pred odchodom Vám ho odblokujeme na recepcii polikliniky.

MHD: 

Záujem o rezerváciu termínu

V prípade záujmu o vyšetrenie odošlite nasledovný formulár a my Vás čo najskôr budeme kontaktovať s ponukou voľných termínov.

Informácie o spracúvaní osobných údajov (GDPR) nájdete TU.

@